BİLİNÇLİ FARKINDALIK-DHARMİK YAŞAM

“Varlık-Şuur-Saadettir” Satçitananda. “ Varlık şuurlu olmalıdır; çünkü şuursuz bir varlık sadece bir şey olabilir, kısıtlı ve sınırlı bir nesne olabilir, bağımsız bir varoluşu olamaz ve böylece gerçek bir varlık değildir. Şuur mutlu olmalıdır, yoksa var olmak istemez. Şuurun acı dolu hali doğal olarak kendisini zaman içinde sonlandınr. Bu nedenle, bu faktörlerin hepsi gerçekte tektir. “-David Frawley.

Hepimiz bu Yüce Gerçeklikle ilgili sezgisel bir hisse sahibiz ve egoistik meşguliyetlerimizden kendimizi geri çektiğimizde bunu doğal olarak ararız.  Yaratan her şeyin içinde öz olarak bulunduğundan  benliğimiz olarak bizlerin de içinde vardır. Saf Varoluş aynı zamanda saf Şuurdur. Kendi Özbenimize erişmek adına yaptığımız tüm çalışmalar Bilinçli Farkındalık  olarak tanımlanır.    Bu çalışmalarda  sağlıklı, saf ve enerji dolu bir beden, prana ve akla sahip olmak nihai hedeftir.

Bilinçli Farkındalık çalışmalarında Vedic- Ayurveda- Jyotish’ten faydalanıyoruz.  Varoluşumuzun derin katmanlarını açığa çıkarmak Dharmayı anlamakla mümkün olur. Dharma Sanskritçe bir kelimedir ve tüm evreni yöneten doğruluk kanunlarına işaret eder. Dharmik yaşam sağlık ve mutluluk verir,  evrensel sistemi anlamayı mümkün kılar. Adharmik yaşam ise, dharmanın aksine acı ve uyumsuzluk getirir.  Psikolojik sorunların ve duygusal bozuklukların pek çoğunun kökeni adharmik yaşayıştır; evrenle uyumlu olmayan yaşamdır. Fiziksel hastalıkların pek çoğu da buna dayanır.  AİNİKA AKADEMİ Bilinçli Farkındalık eğitimleri Jyotish temelli bireysel Dharma üzerinden yapılmaktadır.

Latest posts by Bengü Kadakal (see all)